Skapad av:
Linnéa Östlund
Date:
Samlar in till:
MS-forskning
I samband med vår mamma och hustru Ing-Maries 60-årsdag den 8e april 2026 startar vi en insamling till förmån för MS-forskningen. Ing-Marie har inga önskningar kring presenter, men det skulle göra henne väldigt glad om ni ville vara med och bidra till insamlingen. Alla bidrag är välkomna, stort som litet.

Tack på förhand,
Ove, Linnéa & Andreas


Nedan följer lite information;

Forskning är det som kan förändra framtiden. Genom gåvor från privatpersoner kan Neuro stödja MS-forskning för att den som drabbas av MS får bästa möjliga förutsättningar – och för att framtiden en dag ska vara helt fri från nya fall av MS.

Din gåva går till den forskning som är mest relevant just nu.
Idag stöttar Neuro många olika MS-projekt som berör hela livet - allt ifrån tidig upptäckt, genetik och ungdomstid, till projekt om graviditet, behandling, rehabilitering och livslängd. Vi tror att MS-forskningen behövs inom alla områden.

Med mer resurser till forskarna kan fler om MS gåtor besvaras redan inom en snar framtid.

Din gåva kan vara med och förändra framtiden.
Ge en gåva
0 kr
0%

Senaste aktivitet

När du får in gåvor, kommer de att visas här